רישום פרצלציה

✔️ רישום פרצלציה במחיר הוגן!

✅ ליווי מלא של עו"ד מקרקעין.

✔️ ביצוע פרצלציה רצונית ולא רצונית

✅ ייעוץ טלפוני עם מודד מוסמך ללא עלות.

✔️ מחירים הוגנים ומתן שירות בזמן.

✅ להצעת מחיר לרישום פרצלציה חייגו 077-8051199

רישום פרצלציה – כל מה שרציתם לדעת על ביצוע התהליך

הליך רישום פרצלציה כולל חלוקה מחדש של קרקעות. אם נקלעתם למצב בו גורם כלשהו מערער על חלוקת הקרקע בטענה של אי דיוק – רישום פרצלציה מחודש יפתור בעבורכם את הבעיה ויאפשר את המשך תהליך הבנייה והפיתוח.

אנו נסביר כאן מדוע מבצעים פרצלציה בחלקת קרקע ומה כולל התהליך. פרצלציה מגדירה זכויות על הקרקע ומאפשרת רישום טאבו חוקי ומדויק. על מנת לממש את הזכויות שלכם במהרה ולהשביח את הקרקע שבבעלותכם למידע והצעת מחיר מותאמת בצור אישית תאמו בהקדם שיחת ייעוץ בטלפון 077-8051199 ונשמח לסייע. לרשותכם חברת מדידות מקצועית, אמינה, מנוסה ומובילה בתחומה.

איך מבצעים רישום פרצלציה?

אנשי המקצוע בענף הנדל"ן יודעים היטב מה זה פרצלציה כך שאין לכם כל סיבה לחשוש. כל שעליכם לעשות בכדי לקדם את הפרויקט זה לפנות אל חברת מדידות מובילה שמציעה ליווי לכל אורך הדרך כולל אנשי מקצוע.

קהל הלקוחות שלנו מקבל במקום אחד גם שירות מלא של עורך דין, רישום וכן הלאה. האפשרות לקבל מענה מלא חוסכת לכם זמן וכסף. רישום פרצלציה נועד לקבוע חלוקה של הקרקע בין בעליה לטובת השלמת הרישום אצל רשם המקרקעין (טאבו). הרישום הכרחי להסדרת בעלות חוקית על הקרקע כך שאסור לכם להקל ראש או להתפשר על פחות מחברת המדידות הטובה ביותר.

 

מתי דרוש רישום פרצלציה?

מהלך רישום פרצלציה מתבקש במקרים בהם מתגלה שחלוקת הקרקע בין מספר בעלים בוצעה ללא רישום חוקי ונכון בטאבו, ובמצבים בהם יש להתאים חלוקה קיימת לתכנית פיתוח חדשה. רישום פרצלציה בטאבו מחדש נדרש כמובן גם כאשר מגלים שהחלוקה הנוכחית אינה מדויקת או שגויה.

הסדרה לא נכונה של הקרקע בטאבו עלולה לגרוע מהשווי שלה. רישום בטאבו עשוי להעלות את השווי של הנכסים ובהתאם, בעלי הקרקע יבקשו להזמין רישום פרצלציה חדש.

 

מי אחראי להזמין את הרישום?

פרצלציה נועדה לקבוע מחדש את חלוקת הקרקעות או את הבעלות עליהן מתוך מטרה להציג את החלוקה המדויקת ביותר. הזמנת רישום פרצלציה מתבצעת ביוזמת כל בעלי הקרקע או אחד מהם. בעל הקרקע עשוי להיות גוף פרטי או חברה.

פרצלציה של מגרש מתבצעת על ידי חברת מדידות כאשר את העבודה מבצע מודד מוסמך בשטח. רישום מקרקעין דורש דיוק מרבי. טעות מדידה קלה עשויה להתבטא בעיכובים ממושכים בפרויקט הבנייה ובסכומי עתק.

 

אינטרס גדול של בעלי הקרקע

אם אתם שואלים כמה עולה לעשות פרצלציה ומתלבטים האם אכן כדאי להגיש בקשת איחוד וחלוקה מחדש, כדאי שתדעו שיש לפרצלציה משקל מכריע בקביעת השווי של הנכסים וחישוב תשלומי מס. רישום מקרקעין חוקי ומדויק הכרחי למימוש הבעלות על הקרקע. אם רישום הטאבו שלכם אינו מוסדר הקדימו לתאם מדידה עבור פרצלציה ותתקדמו במהרה אל רישום פרצלציה.

אם הקרקע אינה רשומה כעת אצל רשם המקרקעין, מדידה עבור פרצלציה היא המפתח לרישום מסודר וחוקי. כל עוד לא תתבצע מדידה הנכס לא יהיה רשום והערך שלו יהיה נמוך יותר. ללא רישום פרצלציה קשה לקבל משכנתה או למכור את הנכס.

 

איחוד של מספר קרקעות לחלקה אחת

רישום פרצלציה במתכונת של רה פרצלציה נחוץ לאיחוד של מספר חלקות לחלקה אחת. זהו הליך בו מאחדים מספר חלקות למגרש אחד גדול (אפשרי בבעלות של כמה אנשים) לטובת פיתוח משותף של הקרקע.

הליך רה פרצלציה קובע רישום מסודר וחד משמעי לטובת השבחה מהירה של הקרקע. המדידות מתבצעות על ידי חברת מדידות אמינה ומקצועית כך שכל המעורבים בדבר יכולים להיות רגועים בידיעה שמתבצעת מדידה חוקית ואובייקטיבית. שימוש במיטב הטכנולוגיה בתחום מבטיח שקיפות מוחלטת ותוצאות מדויקות.

 

מה קורה כאשר בעלי הקרקע אינם מעוניינים במדידה חוזרת?

אם בעלי הקרקע יוזמים רישום פרצלציה מרצונם החופשי תהיה זו פרצלציה רצונית. פרצלציה לא רצונית היא כזו שמוזמנת ביוזמת הרשות המקומית ללא מעורבות של בעלי הקרקע. מדידה לטובת רישום פרצלציה רצונית או לא רצונית תתבצע תמיד באמצעות מודד מוסמך כאשר ההעדפה היא פנייה אל חברת מדידות שמציעה שירות מלא.

 

4 צעדים עיקריים של רישום פרצלציה

 1. איחוד של כל החלקות לחלקה אחת.
 2. תכנון מחדש של החלוקה בהתאם לתנאי השטח.
 3. חלוקה של החלקה לתתי-חלקות כאשר כל בעל חלקה מקבל חלקה דומה מבחינת ערך לחלקה הקודמת. למעט מקרים מיוחדים רישום פרצלציה מחדש אינו גורע משווי הנכס.
 4. קידום רישום של החלקות אצל רשם המקרקעין כאשר כל תת חלקה מקבלת מספר. החלוקה הקודמת נרשמת כחלוקה היסטורית לטובת תיעוד.

אלו מסמכים מגישים בהליך רישום פרצלציה?

הליך רישום פרצלציה דורש הכנת תיק מסמכים והתמודדות עם בירוקרטיה. רוב בעלי הקרקעות חוסכים לעצמם את כאב הראש ופונים מראש אל חברת מדידות שמבצעת את ההליך כולו כולל ייעוץ של עורך דין. המסמכים הדרושים להגשת בקשה לרישום פרצלציה טאבו הם:

 1. נוסח עדכני של הטאבו
 2. תכניות לצרכי רישום (תצ"ר)
 3. בקשת רישום לחתימת רשות מקרקעי ישראל
 4. בקשת רישום של החוכרים
 5. הודעת רישום מטעם המרכז למיפוי ישראל (מפ"י)
 6. שטרי רישום ואישורים נוספים בהתאם לנסח הטאבו

 

מה ההבדל בין רישום פרצלציה לבין הסכם שיתוף?

קביעת חלוקה של יחידת קרקע אחת למספר חלקות אפשרית גם על פי הסכם שיתופי של כל בעלי הקרקעות. ההסכם השיתופי קובע את החלק של כל בעת חלקה בהסכמת כל המעורבים בדבר. ההבדל בין הסכם שיתופי לבין רישום פרצלציה הוא מהותי. פרצלציה קובעת הפרדה ברורה בין כל החלקות וקובעת מיהו הבעלים של כל חלקה.

ההסכם השיתופי מיועד למקרים בה כל בעלי הקרקעות עושים שימוש משותף בקרקע. נציין שהסכמים שיתופיים לבעלות על קרקעות הם לרוב מתכון בטוח למחלוקות וסכסוכים. כאשר יש מספר בעלים לקרקע אחת רישום פרצלציה הכרחי.

 

מתי מבצעים פרצלציה בשטחי מושב?

חלוקת קרקעות של מושבים היא סוגיה מורכבת. מושבים רבים הוקמו בעבר כמשקים שיתופיים למטרת חקלאות כאשר כל בן משק קיבל לעצמו חלקת קרקע להקמת בית. כיום הקרקעות של המושבים הן נכס יקר ערך כך שהחלוקה מעוררת ויכוחים רבים.

רשות מקרקעי ישראל סיבכה עוד יותר את חלוקת הקרקע עם קביעת אפשרות לרשום את הקרקע על שם ילד אחד בלבד. אופציה של פיצול נחלה בין מספר ילדים נמצאת בתהליכי אישור כאשר בעל הקרקע יתבקש לבצע רישום פרצלציה מבוסס מדידות לטובת רישום חלקה נפרדת לכל ילד. פרצלציה במושבים

 

כמה עולה להזמין רישום פרצלציה?

עלות פרצלציה רלוונטית לאלו שמתלבטים האם לבצע מדידה בשטחם. בכל חישוב עלות פרצלציה נכללות עבודות תכנון ועבודות שטח. אין מדובר בהליך פשוט ומהיר אלא בסדרת מדידות וחישובים שדורשים מעורבות של כמה אנשי מקצוע.

עלויות של רישום פרצלציה נקבעות בהתאם למאפיינים של הקרקע. המיקום, התנאים בשטח ומספר הבעלים משפיעים על המחיר. לא ניתן לקבוע מראש מחירון פרצלציה אך קיימים מספר פרמטרים קבועים. התשלומים הקבועים שנדרשים הם:

 1. תשלום לרשות מקרקעי ישראל בגובה של 29.25% משווי המגרש
 2. היטל השבחה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה
 3. מס רכישה

לקבלת הערכת מחיר מדויקת יותר תוכלו לפנות אלינו בטלפון 077-8051199 ונשמח לעזור.

 

מי משלם על פרצלציות לא רצוניות?

פרצלציה לא רצונית בטאבו שהוזמנה על ידי הרשות המקומית ממומנת על ידה. בעלי הקרקע אינם נדרשים לשלם בעבור מדידה שאינה ביוזמתם. הרשויות מבקשות להזמין רישום פרצלציה מחודש לטובת התאמה מדויקת של השטח לתוכניות פיתוח חדשות.

כבעלי זכויות בקרקע יש לכם זכות מלאה לפנות אל עורך דין מקרקעין מטעמכם. אנו חוזרים למסבירים לאלו שאינו יודעים מה זה פרצלציה לא רצונית שהחלוקה החדשה צפויה להיות הוגנה ומדויקת ללא פגיעה בשווי הנכס. יש לרשות המקומית את הכוח לכפות עליכם פרצלציה לא רצונית.

 

מתי נדרש רישום פרצלציה לבניין?

קיימים היום מגרשים עליהם מוקמים בניינים משותפים כאשר כל בעלי הדירות שותפים בבעלות על הקרקע. כך נוצר מצב בו יש לחלקה אחת מספר רב של בעלים. פרצלציה בבניין משותף מסדירה את הבעלות והרישום של הקרקע. פרצלציה ורישום בית משותף יכללו רשימה של כל בעלי הזכויות בקרקע עם פירוט של זכויות. רישום פרפלציה לבתים משותפים נחוצה גם לקראת פרויקטים של פינוי בינוי.

 

איך מבצעים רישום פרצלציה דחוף?

פרצלציה במשק, בבית משותף או בכל חלקה אחרת דורשת זמן. אין מדובר בהליך מהיר שאפשר לבצע מהיום להיום. נוכל לומר כמה זמן לוקח לעשות פרצלציה רק לאחר שנקבל נתונים מלאים אודות השטח ומספר הבעלים. במקרים דחופים צוות המדידות בליווי מודד מוסך ייצא במהרה אל השטח, ימהר להכין את המסמכים ויגיש את כל הבקשות. שיתוף פעולה של כל בעלי הקרקע הכרחי לזירוז של התהליך.

 

מה עושים כאשר רק חלק מבעלי הקרקע מעוניין בפרצלציה?

במצבים בהם רק חלק מהשותפים בבעלות על הקרקע מעוניינים לבצע רישום פרצלציה הוועדה המקומית עשויה להתערב ולחייב את כל בעלי הקרקע בהליך. ישנם מקרים בהם עלות גבוהה מרתיעה את בעלי הקרקע מקידום של התהליך. כאשר יש לעירייה אינטרס לקדם את התהליך ייתכן והיא תיקח על עצמה חלק מהעלויות.

 

איך יודעים כמה שווה כל חלקה?

על כל תכנון מחודש של חלוקת הקרקע להתאים לשווי של החלקות הנוכחיות. לא ייתכן מצב בו בעל חלקה יקבל בחלוקה החדשה חלקה בשווי נמוך יותר. ייתכן מצב בו הוא לא יקבל בדיוק את אותה החלקה כל עוד השווי נשמר. חישובים מסובכים נדרשים להערכת השווי של הנכסים וביצוע חלוקה  שווה. רישום פרצלציה מערב שמאי מקרקעין שמעריכים את השווי של החלקות לפני החלוקה החדשה ולאחריה. כל תהליך רישום פרצלציה מלווה גם במודד מוסמך עם ניסיון רלוונטי.

 

איך רישום פרצלציה עוזר לכם?

פרצלציה מתאימה בין חלוקת הבעלות על הקרקע לבין המצב הקיים. פעמים רבות רק לאחר פרצלציה בעלי קרקעות מצליחים לממש את הנכס ולהפיק ממנו רווחים. קבלת חלקה מוגדרת עם רישום טאבו מאפשרת מכירה, בנייה ופיתוח. חלקות עם רישום טאבו מוסדר נמכרות מהר יותר במחירים גבוהים יותר. הסדרת הרישום חוסכת לבעלי הקרקע החדשים את הצורך בהסרת רישום פרצלציה.

 

איפה מזמינים רישום פרצלציה?

כבעלי קרקע תרצו להבטיח הסדרה מהירה של הרישום ללא פגיעה בשווי של הנכס. רישום פרצלציה מתבצע על ידי חברות מדידה תוך מעורבות של מספר אנשי מקצוע (יש צורך במודד מוסמך, עורך דין מקרקעין ועוד).

בחירה נבונה תהיה חברה מקצועית שמתמחה בתחום ויודעת להציע מענה מקיף ויעיל. אל תמהרו להתפשר על פחות מחברת מדידות שתדע לתת לכם מענה מלא ולהגן על האינטרסים שלכם. צרו קשר בטלפון 077-8051199 לקבלת כל השירותים הדרושים להסדרה נכונה של רישום פרצלציה במחירים משתלמים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

פרצלציה הוא הליך מורכב המגדיר באופן ברור את זכויות הקרקע ומאפשר רישום בטאבו בצורה חוקית – למידע נוסף היכנסו למאמר וקראו בעצמכם.

בהחלט, אנו מבצעים רישום פרצלציה בפריסה ארצית, גם במושבים ובקיבוצים בליווי מלא של עו"ד מקרקעין להצעת מחיר היכנסו לאתר והשאירו פרטים.

תוכן עניינים

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

שירותים נוספים

איזורי שירות נוספים

5/5 - (41 דירוגים)