סקר קרקע

✔️ שירותי סקר קרקעות באופן מקצועי!

✅ מומחים בכל סוגי הקרקעות והסקרים.

✔️ קבלת דו"ח מפורט ממומחה בתחום

✅ ייעוץ טלפוני עם מודד מוסמך ללא עלות.

✔️ מחירים הוגנים ומתן שירות מקצועי.

✅ להצעת מחיר לסקר קרקעות חייגו: 077-8051199

סקר קרקע – כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לדרך

סקר קרקע הוא אמצעי שימושי לקבלת מידע אודות התוכן של הקרקע ומצבה. על מנת שלא להיות מופתעים ברגע האמת עלינו לבסס את קבלת ההחלטות ואת תכנית הבנייה על הנתונים של הקרקע. סקר קרקעות מקצועי יגלה לנו מהו טיב הקרקע ויאפשר היערכות מתאימה.

כך למשל, ניתן יהיה למדוד את רמת זיהום הקרקע ולאתר נזקים של פעילות תעשייתית באזור. נוכחות של דלק, שמן, חומצות וחומרים מתכתיים אינה ניכרת במבט עין ויש צורך בסקר קרקע. אם לא נחשוף בזמן את הנוכחות של החומרים המזיקים הם עלולים להתפשט ולחדור אל מי התהום. סקר קרקעות דורש ציוד מתאים, טכנולוגיה חדשה ולא מעט ניסיון, צרו קשר להתייעצות עם מיטב אנשי המקצוע בענף.

 

 

מי מזמין סקרי קרקע?

הזמנת סקר קרקע מתבצעת מכמה סיבות ובהתאם לכך גם על ידי גורמים שונים. המשרד להגנת הסביבה הוא זה שמזמין לרוב סקרי קרקע לטובת זיהוי זיהומי קרקע שעלולים לחדור אל מי התהום. בשנים האחרונות ישנם מקרים רבים בהם המשרד להגנת הסביבה דורש שיבוצע סקר קרקע כתנאי לקבלת היתרי בנייה או רישיון עסק.

בין מזמיני סקרי הקרקע נמצא קבלנים, יזמים, בעלי קרקעות פרטיות ולעתים גם חקלאים או מושבים. מטרת הסקר היא איתור מוקדם ככל האפשר של גורמים מזהמים ותכנון נכון של המבנה.

 

 

משמעות של סקר קרקעות לאיתור זיהומים

פרויקטים של בנייה על קרקע מתחילים לרוב בסקר קרקעות (בדיקת קרקע). סך הכול מדובר בדרישה הגיונית לחלוטין. חשוב שנאבחן נכון את מצב הקרקע ונשלול הימצאות של חומרים מסוכנים לפני שנתחיל בהקמת המבנה.

בדיקת הקרקע מתבצעת בשלב תכנון היסודות ולא ניתן להתחיל בבנייה טרם השלמתה. אם לא תבצעו במועד סקר קרקעות אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיה. במידה ויתגלה זיהום שמהווה סכנה בריאותית יהיה עליכם להפסיק את הבנייה. טיפול בזיהומים בקרקע יהיה פשוט ומהיר יותר ללא יציקות בטון או כלי כבדים באזור.

סקר קרקע ב-3 שלבים

  1. סקר היסטורי
  2. סקר חקירת קרקע
  3. סקר סיכונים

 

סקר היסטורי

הסקר ההיסטורי נועד לספק מידע אודות הפעילויות בקרקע בעבר ובהווה. שלב זה מיועד לאיתור של גורמי זיהום פוטנציאליים וזיהומי קרקע אפשריים. בהתאם לנתונים שמתקבלים אפשר להגדיר את החומרים המסוכנים אליהם נחשפה הקרקע. זהו השלב הראשון שנדרש בהליכי סקר קרקעות לקבלת היתרי בנייה. במידה ויתגלה שהקרקע אכן נחשפה לגורמים מזהמים יהיה צורך בסקר חקירת קרקע.

 

מהו סקר חקירת קרקע?

את סקר חקירת הקרקע מבצעים במקרים בהם ישנו חשש לנוכחות של גורמים מזהמים. החקירה מתבצעת תוך לקיחת דוגמאות מהקרקע, משכבת הגז וגם מתוך מי התהום. הדגימות מועברות לבדיקת מעבדה בהנחיית יועץ קרקע ודוגמים מוסמכים.

לאחר קבלת תוצאות הבדיקה במעבדה תקבלו לידכם דוח מפורט בו מוצגים כל הממצאים. במידה ומתגלה זיהום יהיה עליכם לטפל בו בצורה היעילה והטובה ביותר. את הטיפול בזיהום יש לתאם עם המשרד להגנת הסביבה.

 

סקר סיכונים

זהו סקר ייעודי קרקע שמתבצע לאבחון של פוטנציאל הסכנה. כעת כאשר אנחנו יודעים מהקרקע נחשפה לגורמים מזהמים וקבלנו את תוצאות בדיקת המעבדה, עלינו לקבוע את רמת הסכנה לציבור. שלב זה נועד לקבוע האם שימוש בקרקע מהווה סכנה בריאותית.

 

סקר קרקע לבנייה

המהנדס שאחראי לתכנן את יסודות המבנה זקוק למידע אודות שכבות הקרקע. המהנדס מבקש לדעת כיצד הקרקע צפויה להתנהג כאשר נעמיס עליה משקלים שונים. קבלת מידע מדויק הכרחית לפיזור נכון של העומסים ומיקום היסודות.

סקר הקרקע שמיועד לבנייה כולל קידוחי ניסיון שמתבצעים באמצעות מכונות קידוח. המקדח חודר אל שכבות פנימיות בקרקע ואוסף דגימה מכל שכבה. העומק של הקידוח מגיע לעתים לעומק של עשרות מטרים.

 

בדיקות של שכבות הקרקע

את בדיקת הקרקע נתחיל עם סקר שטח (עבודה בשדה) שכולל בדיקות עם ציוד קידוח. אנשי מקצוע בהנחיית מהנדס מדידות בוחנים את התכונות ההנדסיות של הקרקע בסביבתה הטבעית. הצוות בוחן את הצפיפות של הקרקע, חלחול מים, חוזק ועוד.

השלב הבא יהיה העברת הדגימות שנאספו לבדיקת מעבדה. במעבדה נבחנים רמת הפלסטיות של הקרקע, תפיחת הקרקע, הגודל של הגרגירים ועוד. במצבים של קרקע סלעית יבוצע סקר גיאולוגי.

 

מי רשאי לבצע סקרי קרקעות?

אם קבלתם זה עתה דרישה להצגת נתונים סקר קרקע עליכם לשאול מה זה סקר קרקעות ומי רשאי לבצע אותו. על מנת לבצע את המלאכה בצורה הטובה ביותר נדרש ידע בגיאולוגיה, הידרולוגיה, מיקרוביולוגיה, ביוכימיה, אגרונומיה, הנדסה כימית, כימיה, גיאוגרפיה, קרקע ומים, הנדסת סביבה ותחומים נוספים.

חברת מדידות מוסמכת שמבססת את הפעילות של על ציוד חדיש, שיטות עבודה מודרניות ומיטב אנשי המקצוע היא הבחירה הנכונה ביותר. מעורבות של מודד מוסמך הכרחית לקבלת נתונים קבילים מבחינה משפטית וחוקית. אין מדובר בדו"ח פשוט אותו כל אחד יכול לבצע. איסוף הנתונים וניתוח המידע מחייבים יידע מקצועי וניסיון.

סקרי קרקע מתבצעים על ידי מהנדס מדידות קרקע וביסוס (יועץ קרקע). לרוב, יועץ הקרקע יפנה אל אנשי מקצוע נוספים לקבלת מידע מקיף ומפורט אודות השטח. יועץ הקרקע נדרש להנחות את מהנדס השלד הרכבת תכנית בנייה שתואמת את מאפייני הקרקע. מחיר סקר קרקעות כולל פירוט מעמיק של חתך הקרקע, תכונות הנדסיות והמלצה של יועץ קרקע לתכנון יסודות המבנה ובחירת שיטת הבנייה.

 

קיבלתי דרישה לבצע סקר קרקע, מה עליי לעשות?

סקר קרקעות ושאר עבודות מיפוי ומדידות דורשים מעורבות של אנשי מקצוע. אין מדובר במשימה שאפשר לבצע באופן עצמאי. אם קבלתם דרישה לביצוע סקר קרקעות עליכם לפנות אל חברה שמתמחה בתחום ומספקת מענה לכל הדרישות.

דרכנו תקבלו שירות מקיף וליווי מקצועי החל מביצוע הסקר ההיסטורי, ייצוג מול רשויות החוק ועד קבלת האישור הסופי לשימוש בקרקע. יש לחברה ניסיון רב בעבודה עם מערכות GIS, פיענוח תצלומי אוויר ועוד.

 

מה זה סקר נכסים?

אנו נדרשים לבצע סקר נכסים באמצעות מודד מוסמך להבטחת התאמה מדויקת בין מידות הנכס בפועל לבין המידות שרשומות ברישומי המועצה. סקר נכסים חיונית להבטחת תשלום מס אחיד שמתבסס על שיטת מדידה זהה.

כיום, רשויות מקומיות רבות פועלות לביצוע של סקרי נכסים מחודשים לטובת עדכון תעריפי הארנונה. את הסקרים מבצעות חברות מדידה מוסמכות שנבחרות על ידי הרשויות. אם אתם כבעלי הנכס מבקשים לערער על נתוני המדידה או על הנתונים הרשומים תתבקשו להזמין סקר נכס משלכם.

 

מהם סקרים גיאוגרפיים?

איסוף מידע יסודי ומפורט אודות שטח קרקע מסוים דורש סקרים גיאוגרפיים. אלו הם סקרים שמתבססים על איסוף מידע גיאוגרפי, הנדסי ומרחבי. מטרת הסקר היא ברוב המקרים הקמת מסד נתונים בפורמט GIS. את המידע אוספות ומנתחות חברות מדידה מוסמכות באמצעות פענוח תצלומי אוויר, מדידות בשטח, סקר קרקעות, צילום רב זוויתי, סקרים באמצעות כטב"מ ועוד.

איסוף מידע באמצעות סקרים (אינספקשן) שמתבצעים באמצעות כלי טייס בלתי מאויש וחוסכים כך זמן וכסף. סקרים גיאוגרפיים נדרשים לפיתוח אזורי, בנייה, הקמת תשתיות, הסדרת חריגות בנייה.

סקרי קרקעות מכל הסוגים דורשים עבודה מדויקת ומקצועית. סטייה קלה בנתונים עלולה לגרור אחריה השלכות חמורות. כך שעליכם להקפיד לבחור נכון בחברת מדידות אמינה ומקצועית אנחנו מזמינים אתכם להתקשר כבר עכשיו 077-8051199 ונשמח לעזור. אל תתפשרו על פחות מציוד חדיש, מענה מלא, מעורבות של מיטב אנשי המקצוע ושירות אדיב. סקר קרקע מקצועי הוא הבסיס למבנה יציב לעשרות שנים של שקט נפשי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בעזרת סקר קרקעות ניתן לקבל מידע אודות מצב הקרקע ותוכנה. מידע כגון רמת זיהום, עצמים, ועוד. לרוב מדובר בדרישה של המשרד להגנת הסביבה.

בהחלט! אנו מבצעים סקרי קרקעות בעזרת הגורמים המתמחים והמוסמכים לכך. למידע נוסף אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר ולבדוק האם ישנו צורך עבורכם בשירות של סקר קרקע ובמידת הצורך ליצור עימנו קשר ונשמח לעזור.

תוכן עניינים

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

שירותים נוספים

5/5 - (29 דירוגים)