מיפוי פוטוגרמטרי

✔️ מדידה ומיפוי פוטוגרמטרי בשירות ארצי!

✅ ביצוע מדידה במחיר הוגן.

✔️ הכנת מפות תצ"א ומאגרי מידע 

✅ ייעוץ טלפוני עם מודד מוסמך ללא עלות.

✔️ מחירים הוגנים ומתן שירות בזמן.

✅ להצעת מחיר למיפוי פוטוגרמטרי חייגו 077-8051199

מיפוי פוטוגרמטרי –  מה זה ומתי הוא נדרש?

מיפוי פוטוגרמטרי מתבסס על שימוש בצילומי אוויר, נתונים שנאספים בשטח ומאגרי מידע. חשוב להדגיש שמדידה פוטוגרמטרית נחשבת פחות מדויקת בהשוואה למדידה קרקעית, אך היא מכסה שטחים גדולים יותר בזמן קצר. מיפוי פוטוגרמטרי מאפשר קבלת מידע מהיר אודות אזור מסוים. בנוסף, עלויות של מדידה פוטוגרמטרית נחשבות זולות יותר בהשוואה למחירים של מדידות קרקעיות.

כיום, מדידה פוטוגרמטרית למטרת מיפוי פוטוגרמטרי נחשבת לשיטת המדידה המועדפת על יזמים וקבלנים. התוצאות מתקבלות במהרה והמחירים אטרקטיביים. אפשר וכדאי להשתמש במיפוי פוטוגרמטרי בעבור תכנון כבישים ומסילות רכבת, תכניות מתאר, חישוב כמויות עפר בשטח מסוים, פרויקטים של בנייה ועוד. זקוקים לנתונים אודות שטח גדול? חייגו עכשיו להזמנת מיפוי פוטוגרמטרי מבוסס ציוד חדיש במחירים שווים לכל כיס.

קנה מידה של מיפוי פוטוגרמטרי

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בהזמנת מיפוי ותצלומי אוויר הוא קנה המידה. בעבור אלו שמזמינים לראשונה מיפוי גיאוגרפי נסביר שקנה המידה מתייחס ליחס בין הגודל של הפריט במפה לבין הגודל שלו במציאות. הבחירות הפופולריות בעבור מיפוי צילום אווירי הן : 1:1000 או 1:1250 ו- 1:2500, מפות בקנה-מידה 1:500 ו- 1:5000 נפוצות גם כן.

בהזמנת מיפוי פוטוגרמטרי קנה מידה גדול יותר (מספר מכנה קטן) מבטיח מפה מפורטת יותר. שימו לב, קנה מידה גדול מתאים בעיקר בעבור מיפוי ומדידות של שטח קטן.

מה זה מיפוי פוטוגרמטרי?

מדידות קרקעיות מתבססות על עבודות מדידה פיזיות שמתבצעות בשטח. צוות מודדים מגיע אל השטח ומודד את העצמים ואת פני הקרקע. פוטוגרמטריה מתבססת על מדידה של מיקום העצמים שמתבצעת באמצעות מערכות תלת ממד שסורקות תצלומי מיפוי אווירי.

פוטוגרומטריה היא סוג של מלאכת פיענוח תצלומי אוויר. בכל פעם בה אתם מזמינים מיפוי פוטוגרמטרי הנתונים הסופיים מתבססים על כמה תצלומי אוויר. מהנדס מדידות מנוסה בוחן שני תצלומים לפחות של אותו אזור ומודד מיקום של פרט מסוים (ברמת הפיקסל).

מערכות חדישות של מיפוי פוטוגרמטרי פועלות על בסיס אלגוריתמים מתמטיים מרחביים ומסוגלות בהתאם לשייך קואורדינטות נכונות לכל פרט על בסיס איתור הפרט במודל התלת-ממדי. המערכות החכמות החדשות מסוגלות להתחשב בפרמטרים של הטיסה (גובה, זווית ועוד), נקודות ספציפיות שנמדדו על הקרקע, המאפיינים של מצלמת המיפוי וכן הלאה.

איך מתחילים מדידת פוטוגרמטריה?

כל הזמנה של מיפוי פוטוגרמטרי מתחילה בתכנון ראשוני של טיסת הצילום. בין אם מדובר בפרויקט צילום אווירי של בתים ובין אם נדרש צילום אוויר לצרכי תיעוד, יש לקבוע מראש את הגבולות של השטח, קנה המידה הנדרש למיפוי, סוג המצלמה וגובה פני השטח באזור המבוקש.

במידה קטנה כמו ישראל מתאפשר ברוב המקרים מיפוי פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים / כטבמ"ים. החברות המנוסות בתחום מכירות היטב את תנאי השטח בכל רחבי הארץ ויודעות איך להיערך נכון. מדידה פוטוגרמטרית דורשת דיוק, ניסיון ומקצועיות, אל תמהרו להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

מה קורה במהלך טיסת הצילום?

את טיסות הצילום מבצעים באמצעות מטוסים קטנים מאוישים במצלמה או עם רחפנים / כלי טיס קטנים ללא טייס. קיימים מקרים בהם צילומי רחפן פוטוגרמטריה מצליחים לספק את כל המידע הדרוש למיפוי. במקרים אחרים יש צורך בכלי טיס גדול יותר שמסוגל להגיע אל גובה רב.

חברת המיפוי קובעת את שיטת המדידה ואיסוף המידע בעבור כל פרויקט. יהיו מקרים בהם אפשר יהיה לעבוד רק עם תצלומי אורתופוטו ומקרים בהם תידרש גם מדידה טופוגרפית קרקעית. שירותי מיפוי ומדידה הם מקצוע לכל דבר. הקפידו לבחור נכון בחברת מדידות מנוסה ומקצועית ותוכלו להיות רגועים בידיעה שבוצע מיפוי פוטוגרמטרי מדויק.

איך מעבדים את המידע?

על מנת להבטיח דיוק מקסימלי, כל עבודת מיפוי אורתופוטו מתבססת גם על נתונים שנאספו בשטח בזמן אמת וגם על נתונים שנאספים מתוך מערכת מידע גיאוגרפית.

מהנדס מדידות מקבל מחברת הצילום את תצלומי האוויר שהוזמנו ומתחיל בעבודה. הוא מודד נקודות בקרה בשטח כולו במטרה לעגן את הנתונים, נקודות הבקרה מוגדרות באופן אישי בעבור כל פרויקט. מודד מוסמך מנוסה יודע לזהות במהרה פרטים קלים וברורים לזיהוי בתצלומי האוויר. לרוב, נקודות הבקרה הן סימני צבע על הכביש או פינות של מבנים.

עבודה מול רשת הבקרה הלאומית

שירותי מדידה אינם מתבססים רק על נתונים שנאספו בזמן אמת אלא גם על מידע שנלקח מתוך מערכות מידע ארציות. בכל מדידה תלת ממדית המודד מטעין את נתוני תצלומי האוויר שבוצעו (נקודות הבקרה) אל תוך המערכת ובוחן את הנתונים שמתקבלים. מיפוי פוטוגרמטרי דורש ניסיון וידע רב.

על מהנדס המדידות לדעת איך לעבד את המידע שהתקבל זה עתה מתצלומי האוויר יחד עם המידע שנשאב ממערכת המחשוב של רשת הבקרה הלאומית. רק לאחר ביצוע מדידות רבות של נקודות בקרה נתחיל בעריכת המפה הסופית שאתם תקבלו לידכם.

תוצר סופי של הליך מיפוי פוטוגרמטרי יהיה מפה מקצועית ומדויקת עם קנה מידה אחיד שמאפשר ביצוע מדידות ומשמש בסיס לקבלת החלטות. מיפוי פוטוגרמטרי מדויק הוא כלי שימושי ובסיסי בכל פרויקט בנייה, פיתוח או השקעת נדל"ן. אל תקבלו החלטות מבלי לראות מולכם את השטח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מיפוי פוטוגרמטרי הינה מתבססת על שימוש בתצלומי המתבצעים בעזרת רחפנים וכטבמי"ם ונדרשת במקרים מסוימים בכדי למפות איזורים ושטחים גדולים בזמן קצר ומהיר. על מנת לדעת פרטים נוספים היכנסו למאמר

בהחלט, אנו מבצעים מדידת פוטוגרמטריה בפריסה ארצית, גם במושבים ובקיבוצים בליווי מלא של מודד מוסמך, היכנסו לאתר והשאירו פרטים.

תוכן עניינים

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

שירותים נוספים

איזורי שירות נוספים

5/5 - (32 דירוגים)