מודד מוסמך

מהנדס מדידות

✔️מהנדס מדידות מוסמך בפריסה ארצית!

✅ ביצוע של כל סוגי המדידות.

✔️ עבודה מקצועית כוללת תכניות

✅ ייעוץ טלפוני עם מודד מוסמך ללא עלות.

✔️ מחירים הוגנים ומתן שירות מקצועי.

✅ להצעת מחיר ממהנדס מדידות חייגו: 077-8051199

מהנדס מדידות –  מה אסור לעשות כשמזמינים מהנדס מדידות?

מדידות הן אחד המקצועות החשובים ביותר בענף הבנייה. עבודה של מהנדס מדידות משמשת בסיס לפרויקט הבנייה כולו. מהנדס מדידות נדרש בכל יום עבודה שגרתי להשתמש ביידע שלו במדע הגאודזיה ובאמצעים טכנולוגיים מתקדמים. השילוב בין השניים הוא זה שמבטיח מדידות מדויקות לכל צורך. מהנדס מדידות נדרש גם בעבודה פיזית וגם בעבודה משרדית.

קיימים לא מעט מקרים בהם מהנדס מדידות נדרש לצאת לשטח גם במזג אוויר קשה. הנתונים נאספים בשטח בעוד העיבוד מתבצע במשרד באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות. אם חשוב לכם לקבל שירות ממהנדס מדידות מקצועי, מיומן, מוסמך ובעיקר מסור לתפקיד, חייגו עכשיו.

מה בדיוק עושה מהנדס מדידות?

מדידות הנדסיות משמשות בסיס לבניית תכנית אדריכלית ופרויקט הבנייה כולו. מהנדס מדידות מבצע את עבודתו בשטח באמצעות גאודזיה מסורתית וגאודזיה לווינית. השיטה המסורתית מתבססת על שימוש במכשור אופטי מודרני שמעביר את נתוני המדידה שנאספו בשטח אל תוך מערכת ממוחשבת ומעבד אותם לטובת הכנת מפה.

גאודזיה לוויינית עושה שימוש במערכות לוויינים לטובת הגדרות מיקום מדויקות. המידע שנאסף בשתי השיטות משמש בסיס לתכנון של הפרויקט כולו. החישובים שמבצע מהנדס מדידות חיוניים לעבודת הקבלנים. למעשה, הקבלנים מוציאים לפועל את התכנית שהאדריכל בונה על בסיס הנתונים שמהנדס המדידות מספק.

מי יכול לשמש מהנדס מדידות?

שירותי מיפוי דורשים מודד מוסמך. ללא רישיון של מודד מוסמך לא ניתן יהיה לבצע מדידת שטח או מדידות פנים. על מהנדס מדידות להיות מודד בעל רישיון שניתן על פי תקנות מקצוע המדידה המחייבות כל מודד מוסמך להיות בעל השכלה אקדמית לעבור בהצלחה את בחינת ההסמכה.

מהנדס מדידות שלמד במוסד אקדמי בחו"ל נדרש להציג תעודות מתאימות ולהיבחן בבחינת ההסמכה בארץ. הכשרה של מהנדס מדידות אורכת כ-6 שנים.

מדוע חשוב להקפיד לבחור מהנדס מדידות מקצועי?

תכניות מדידה מהוות את הבסיס לעבודת הבנייה כולה. כל הפרטים הקטנים והגדולים בהקמת מבנה מתבססים על הנתונים בתכנית המדידה. מהנדס מדידות הוא זה שמלווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו. הוא אחראי לתכנון הראשוני ולביצוע מדידות לקבלת טופס 4 לקראת אכלוס. כתיבת תכנית אדריכלית לתכנון המבנה אינה מתאפשרת ללא מדידות למיפוי מדויק של האתר. מדידות הן הבסיס לאותו מיפוי שיוצר דגם וירטואלי של השטח על שולחן העבודה של האדריכל.

בחירת משרד מדידות מקצועי ואמין קריטית לקבלת נתונים מדויקים, איכותיים ומקיפים. מהנדס מדידות נדרש לשים לב לכל הפרטים הקטנים, לבצע מדידות מדויקות ולהגדיר נכון את השטח כולו. טעויות מדידה עתידות לגרום נזקים תכנוניים, נזק כספי משמעותי, מפגעי בטיחות ועיכובים מיותרים. אחריות כבדה מוטלת על כתפי מהנדס המדידות ובהתאם החוק דורש הסמכה ארוכה ועמידה במבחן לא פשוט.

למי יש תעודת מהנדס מדידות?

בכל פנייה אל חברת מדידות חשוב לוודא שנשלח אליכם מהנדס מדידות עם רישיון בתוקף. כל מנהל פרויקט או יזם ששוכר מהנדס מדידות או מודד בניה מתבקש לוודא שהרישיון של המודד אכן בתוקף. קיימים מקרים בהם רישיונות מדידה נשללים ממודדים מוסמכים בעקבות פעילות שנוגדת את התקנות. המרכז למיפוי ישראל מנהל מאגר רשום של כל המודדים שיש להם כעת רישיון בתוקף.

המאגר מפורסם באתר האינטרנט של המרכז למיפוי ישראל. כל מה שאתם צריכים לעשות בשביל לוודא שעומד מולכם מהנדס מדידות מומלץ עם רישיון בתוקף זה להיכנס אל האתר ולוודא שהשם שלו מופיע ברשימת המודדים הפעילים.

שימו לב, כל מהנדס מדידות רשום נדרש לשלם אגרת חידוש רישיון אחת לשנתיים. מהנדס מדידות שלא משלם בזמן את האגרה עלול למצוא את עצמו מוסר מרשימת המודדים הרשומים. חל איסור על כל עיסוק במדידות ללא רישיון.

המרכז למיפוי ישראל מטפל באופן אישי בכל תלונה שמתקבלת כנגד מודד ובודק האם המודד אכן פעל שלא בהתאם לתקנות ולאתיקה המקצועית. תלונות נגד מהנדס מדידות שאין לו רישיון מטופלות במשטרת ישראל ולא במרכז למיפוי. חשוב להבין את המורכבות של המקצוע ולהקפיד לבחור בהתאם רק מהנדס מדידות מורשה ומקצועי.

מהנדס מדידות לבניית בית פרטי

בשעה טובה הצלחתם לקבל את כל האישורים הדרושים בשביל לצאת לדרך ואתם מחפשים מהנדס מדידות מומלץ. כל אחד מאתנו חולם להגיע לרגע בו העבודה על בניית בית חלומותיו מתחילה. בניית בית על שטח אדמה מאפשרת לנו לתכנן מבנה שתואם בצורה מדויקת את הצרכים והציפיות של כל בני הבית. אתם קובעים את הגודל של החדרים, מספר החדרים, המיקום של כל חדר וכן הלאה.

הקמת הבית דורשת אנשי מקצוע רבים כאשר מהנדס מדידות הוא אחד החשובים ביותר. לא ניתן להתחיל בבניית תכניות או לקבל אישורי בנייה ללא הכנת מפה טופוגרפית של השטח. מהנדס מדידות הוא זה שאוסף את הנתונים בשטח ומכין את המפה. 

איך מכינים מפה טופוגרפית?

שירותי מדידות כוללים הכנת מפה טופוגרפית בעבור שטחים שמיועדים לבנייה. המפה תפרט את המיקום של השטח, תב"ע, מספר מגרש וגוש, העצמים הקיימים (מדרכה, גדר וכן הלאה), פירוט תשתיות חשמל ומים. מהנדס מדידות נדרש לכלול בתוך המפה את כל הפרטים והנתונים בשטח. שימו לב, מפה טופוגרפית ישנה של השטח עשויה להיות לא עדכנית.

הזמנת מפה טופוגרפית חדשה הכרחית לביסוס של הרישום והבנייה על נתוני אמת. מדידות מדויקות ומקצועיות עתידות לחסוך לכם הוצאות כספיות מיותרות וסכסוכים עם השכנים הרשויות.

כמה עולה להזמין מהנדס מדידות?

כיום כאשר לכל מהנדס מדידות מחיר אחר נרצה לוודא שאנחנו בוחרים באיש מקצוע הגון שקובע מחירים הוגנים. מודד מוסמך מומלץ הוא בראש ובראשונה מהנדס מדידות שיש לו רישיון בתוקף וניסיון רלוונטי. אין טעם להעסיק מודד מוסמך זול שאין לו רישיון היות וקבלת אישור לתכנית הבנייה מחייבת בהצגת דוח מדידות חתום על ידי מודד קרקע מורשה.

על כל בחירה של מודד מוסמך מחיר זול או יקר להתבסס על מורכבות העבודה והיקפה. ככל שעבודת המדידה יותר מורכבת, יידרשו יותר שעות עבודה והמחיר ייקבע בהתאם.

מי יכול להמליץ לי על מהנדס מדידות?

בתחום בו אין מקום לפשרות או אי דיוקים, נרצה למצוא במהרה את איש המקצוע הטוב ביותר במחיר הוגן. מהנדס מדידות מודד מוסמך מחזיק בידיו את אחד התפקידים החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה. בכדי לוודא בחירה נכונה נקפיד לבדוק בעצמנו שהמודד אכן רשום כמודד מוסמך.

אם יש לכם אפשרות לקבל המלצה מאדריכל שאתם סומכים עליו עשו זאת. אדריכלים מבססים את עבודתם על נתוני המדידה כך שהם מקפידים לעבוד רק עם הטובים ביותר. המלצות על מודדים מוסמכים תוכלו לקבל גם ברשויות המקומיות.

מחפשים חברת מדידות אמינה ומקצועית שמציגה המלצות וזמינה לתחילת עבודה מהירה? חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר עבור כל סוגי עבודות המדידה. כל העבודות מתבצעות על ידי מהנדס מדידות מוסמך ובעל ניסיון.

הכנת מדידות למגוון פרויקטים:

 • תמ"א 38
 • פינוי בינוי
 • בנייה פרטית / ציבורית
 • הקמת מבני מסחר / תעשייה
 • קבלת היתר טופס 4
 • הכנת תכניות לצרכי רישום טאבו
 • הכנת מפה טופוגרפית
 • עבודות סימון
 • מדידת מבנים לשימור
 • מדידות פנים בכל סוגי המבנים
 • הכנת תשריט בית משותף
 • חלוקת מגרשים
 • מדידות ארנונה
 • הקמת מערכות GIS ועוד

כל השירותים ניתנים דרכנו על ידי מיטב אנשי המקצוע ומודדים מוסמכים, אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בטלפון 077-8051199 ונשמח לייעץ ולעזור.

מדידות הינו תחום רחב, ישנם מגוון סוגי מדידות: מדידות להיתר, מדידות פנים, מדידות קרקע, מדידות לרישום בטאבו ועוד..

משרדנו מספק שירותי מדידה לאדריכלים, יזמים, קבלנים ועוד. 

להצעת מחיר היכנסו לאתר >>

כדאי לבחור במשרד מדידות המספק שירותי מדידה בידי מודד מוסמך. שכן מדידות להיתר בניה מצריכות גושפנקה של מודד מוסמך בלבד.

למידע נוסף היכנס לאתר לקריאת המאמר המלא >>

תוכן עניינים

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

שירותים נוספים

5/5 - (34 דירוגים)

לא מצאת מה שחיפשת?
תן לנו לחזור אליך עם הצעה שווה במיוחד עוד היום!

מודד מוסמך
דילוג לתוכן