מודד מוסמך

אורתופוטו

✔️ צילומי אורתופוטו מקצועיים!

✅ ביצוע אורתופוטו מחיר הוגן.

✔️ הכנת מפות טופוגרפיות מצילומי אוויר 

✅ ייעוץ טלפוני עם מודד מוסמך ללא עלות.

✔️ מחירים הוגנים ומתן שירות בזמן.

✅ להצעת מחיר לאורתופוטו חייגו 077-8051199

אורתופוטו – כל מה שצריך לדעת

מחפשים מידע על אורתופוטו? אנו נסביר כאן מהו אורתופוטו, מתי הוא נדרש וכמה זה עולה. מתוך מטרה להכיר היטב את המרחב הגיאוגרפי בו אנו חיים הומצאו שיטות חדשות למדידה ואיסוף נתונים. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת קבלת מידע מדויק ומפורט. צילום אורתופוטו מתבסס על שימוש במצלמות אוויר. התהליך כולל יצירת תרשימים ותוכניות בקנה מידה משתנה.

צילומי אורתופוטו דורשים יידע מקצועי, ניסיון ובעיקר, ציוד מתאים. על כן, נקפיד לבחור בחברה מקצועית שמתמחה בתחום. אנחנו מציעים שירות מלא וליווי מקצועי מתחילת הדרך ועד השלמת הפרויקט כולו. צרו קשר ותיהנו משירות מקצועי, סבלני ואדיב. שביעות הרצון שלכם היא ההצלחה שלנו.


צילום אורתופוטו – מה זה בעצם?

רבים שואלים אורתופוטו מה זה ומתקשים להבין מה צריך לעשות בשביל להזמין צילום אווירי ומדוע הוא נדרש. צילומי אורתופוטו נחוצים בכל רחבי העולם כאשר הם מבוצעים באמצעות חברות מקצועיות שמתמחות בתחום. לטובת צילום אורתופוטו דרושה לכם חברת מדידות שמספקת שירותי מודד מוסמך או מהנדס מדידות.

אורתופוטו הוא כלי שימושי לפתירת בעיות במרחב הגיאוגרפי. זהו אחד הכלים המדויקים ביותר לקבלת מידע מפורט אודות המרחב הפיזי. אורתופוטו הוא למעשה מפת צילום מיושרת.


באיזה מקרים ומתי נדרש צילום אורתופוטו?

שימוש בצילומי אורתופוטו נפוץ בקרב חברות מדידה שמתבקשות להציג נתונים גיאוגרפיים ובקרב אלו שעוסקים במדעי כדור הארץ. המידע המפורט שמתקבל בצילומי אורתופוטו מספק את צרכי אנשי המקצוע בפרויקטים של פיתוח קרקע ותכנון עיר. אורתופוטו עם חותמת של חברת מדידות מוסמכת יוכל לשמש בסיס להגשת חוות דעת מומחה לבית משפט.

 

ביצוע של אורתופוטו צילומי אוויר

אורתופוטו מרחפן דורש את התקנת מצלמת האוויר על הרחפן. יש להקפיד לבחור ברחפן מתאים ולהדק היטב את המצלמה אל גוף הרחפן. צילום אווירי מרחפן הופך את צילומי האוויר לנגישים הרבה יותר. אם בעבר היה עלינו לתאם טיסה מעל שטח מסוים בשביל לקבל צילום אוויר, כיום כבר אפשר לבצע מיפוי פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים / כטבמ"ים ולקבל תוצאות טובות לא פחות. הרחפן ניתן להפעלה עצמית (דורש ניסיון).

הפקת אורתופוטו מתבססת על צילומי שטח באמצעות מצלמת אוויר. טכניקת הצילום מתמודד היטב עם העיוותים הפלמימטריים שנגרמים מנטיית המצלמה האווירית. עיוותים עשויים להיגרם גם מעקירת ההקלה. יש לפעול לביטול וריאציית קנה המידה שמאפיינת את המסגרת הלא מתוקנת. קבלת מספר ויריאציות של אותו שטח נובעת מהבדלים ברמת השטח ומהנטייה של המצלמה במהלך הצילום.

 

בשביל מה צריך אורתופוטו?

עבודה נכונה עם ציוד מתקדם מבטיחה קנה מידה מדויק בעבור השטח כולו. קיימת אופציה לתיקון של וריאציות השיפועים שהשטח מציג ושל זווית הנטייה של המצלמה ביחס לשטח. התיקון מתבצע בהתאם לצורך באמצעות קווים אלמנטריים על פי רמת אי אחידות השטח. אורתופוטו שימושי בכל סיטואציה בה נדרשים מפות צילום אווירי או פענוח תצלומי אוויר.

היתרון של האורתופוטו הוא באפשרות  להשיג דיוק מרבי. הדיוק הגבוה שמושג מתאים למחקרים מונוטמטיים (נחוץ לתוכניות חברתיות כלכליות). ניתן להרכיב אוסף נתונים שמתעד את כל השינויים שאזור מסוים עבר לאורך תקופה. כך ניתן יהיה לקבל מידע גם על ההווה וגם על השינויים שהאזור עבר. שימוש נוסף הוא חלקת קרקע והצגת שימושים אפשריים כמו חקלאות, פיתוח עירוני או שטח טבעי.

 

אורתופוטו למטרת תכנון ובנייה

העובדה שאורתופוטו מסוגל להשלים את המידע שמתקבל ממפות הופכת אותו לחיוני בפרויקטים של תכנון ובנייה. הנתונים המדויקים הכרחיים לקבלת החלטות נכונות בהגנה על האזור, ניצול משאבים, בטיחות הציבור, בקרת תנועה, משא ומתן על מכירת נכסים ועוד. מידע מפורט הוא המפתח לקבלת ההחלטות הנכונות ביותר.

 

מקור מידע אודות משאבי טבע

מיצוי נכון של הנכסים הקיימים ברשותכם מחייב אתכם בהיכרות מדויקת עם השטח כולו. בעבר, פענוח צילום אווירי היה הדרך היחידה בה יכולנו לקבל מידע מפורט אודות שטח מסוים. מפענח תצלומי אוויר בחן את הנתונים והציג בהתאם דוח מפורט.

כיום באמצעות אורתופוטו המידע שמתקבל הפך מדויק יותר. פענוח תצ"א משולב אורתופוטו משיג מידע רב יותר אודות השטח ומשאבי הטבע. תאגידים משתמשים במידע לתכנון שימושיים עתידיים בקרקע ובחינת שימושי עבר.

 

מה ההבדל בין צילומי אוויר לבין אורתופוטו?

 

קיימים לא מעט מקרים בהם תצלומים אוויריים יוצרים עיוותים בקנה המידה. המיקום והתנועה של המטוס יחד עם הסגולות האופטיות של העדשה יוצרים את אותם עיוותים. אחת הדרכים בהן אפשר לפתור את העיוותים ולהציג נתוני אמת היא יצירת תצלום אורתופוטו.

התמונה המקורית נמתחת על גבי הטופוגרפיה כך שכל פרט נמצא בדיוק במקום הנכון. התיקון של העיוותים מתבצע בעזרת מכשירי מדידה מתקדמים ומערכות ממוחשבות. התוצאה הסופית תהיה מפה שמציגה נתונים מדויקים ונטולי כל עיוותים.

 

איך מזמינים מפות צילום אוויר?

השירות ניתן באמצעות חברות מדידה מובילות שמבססות את עבודתן על מיטב הטכנולוגיה בענף. צילומי אורתופוטו מציגים נתונים של שטחים רבים בישראל לאורך השנים. להזמנת אורתופוטו יש לפנות אל חברת מדידות שעוסקת בתחום ומסוגלת לתת מענה לצרכים הספציפיים שלכם.

אפשר להזמין צילומים ברזולוציות שונות על פי דרישת הלקוח. הצילומים מתקבלים בפורמט של קבצים ממוחשבים, קבצים להדפסה או מודפסים. אפשר להזמין הדפסות ענק באיכות גבוהה. ניתן להציג את הנתונים גם באופן דו או תלת ממדי או על גבי תבליט.

 

מהי מדידה פוטוגרמטרית?

שיטה נוספת להכנת מפות טופוגרפיות מצילומי אוויר היא מדידה פוטוגרמטרית. מיפוי פוטוגרמטרי נחשב מדויק פחות בהשוואה למדידה קרקעית, אך פוטוגרמטריה מכסה שטח רחב יותר וזמן הביצוע מהיר יותר באופן משמעותי. אם נשווה בין צילום אווירי מחיר הכי אטרקטיבי שאפשר למצוא לבין מחיר של מיפוי פוטוגרמטרי נגלה שמחיר של מדידה פוטוגרמטרית הרבה יותר זול.

המדידה הפוטוגרמטרית היא האופציה המועדפת לתכנון כבישים, מסילות רכבת, תכניות מתאר ועוד. המדידה של מיקום העצמים מתבצעת באמצעות מערכות תלת ממדיות. נעשה שימוש בתצלומים קיימים כאשר דרישת הסף היא שני תצלומים לפחות.

זקוקים לקנה מידה אחיד? הפתרון הוא אורתופוטו (מפת תצלום מיושרת). קנה המידה הינו אחיד ואפשר לבצע על גביו מדידות או להשתמש בו כרקע נכון למטרות שונות. קנה המידה נקבע על ידי הגובה של טיסת הצילום, סוג המצלמה ונתונים אחרים. לאחר השלמת שלב איסוף הנתונים הצוות מנתח את המידע, מפיק את המפות הדרושות ומעביר אליכם את הנתונים בהתאם לפורמט המבוקש.

 

כמה עולה להזמין אורתופוטו?

מחיר אורתופוטו נקבע על פי הגודל של השטח שמצולם, הרזולוציה, מספר העותקים והפורמט בו תבקשו לקבל את המידע. במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף או בהצעת מחיר, צרו קשר ותיהנו משירות מקצועי ברמה גבוהה.

המורכבות של עבודות המדידה וניתוח הנתונים דורשת ניסיון רב, הכשרה וציוד חדיש. עם חברת מדידות מקצועית לצדכם תהיו רגועים בידיעה שהפקדתם את המשימה בידיים טובות. חפשו המלצות, ניסיון בפרויקטים זהים, עבודה עם מערכות מחשוב חדישות, שירות אדיב וזמינות.

המידע שתאספו אודות השטח הוא המפתח לקבלת ההחלטות הנכונות, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לטעות. חייגו עכשיו 077-8051199 לקבלת שירות מחברת מדידות שמספקת ללקוחות שלה מענה מלא. דרכנו תקבלו את כל שירותי המדידה במקום אחד.

אורתופוטו הינו תצלום אוויר המתבצע בעזרת רחפנים וכטבמי"ם ונדרש במקרים מסוימים בכדי למפות איזורים ושטחים בצורה מקצועית. על מנת לדעת פרטים נוספים היכנסו למאמר

בהחלט, אנו מבצעים תצלומי אורתופוטו בפריסה ארצית, גם במושבים ובקיבוצים בליווי מלא מודד מוסמך, היכנסו לאתר והשאירו פרטים.

תוכן עניינים

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

שירותים נוספים

איזורי שירות נוספים

5/5 - (32 דירוגים)

לא מצאת מה שחיפשת?
תן לנו לחזור אליך עם הצעה שווה במיוחד עוד היום!

מודד מוסמך
דילוג לתוכן